Dovoz aut ze zahraničí

Pokud jde o přepravu vozidel nebo zejména mezinárodní automobilovou dopravu, je tu PUREPROGRESS pro vás. Jsme profesionální společnost pro přepravu automobilů, která dováží automobily z Německa, Švýcarska a jiných států. Pokud máte zájem o dovoz nebo vývoz vašeho automobilu, na následujících stránkách se dozvíte vše, co potřebujete vědět.

Zde můžete přímo zadat požadavek na přepravu automobilu.

Dovoz aut ze zahraničí

Celoevropská přeprava automobilů

Přeprava jedním automobilem (otevřená / uzavřená)

Pokud byste chtěli nechat vozidlo přepravit samostatně z jednoho místa na druhé, můžeme vám nabídnout přepravu na otevřeném nebo v uzavřeném přívěsu. Přeprava je možná po celé Evropě. Jednotlivé přepravy jsou zpravidla dokonalým řešením, když je třeba jednat rychle a vozidlo potřebuje speciální dopravní řešení šité na míru vašim potřebám.
Může to být například vadné vozidlo, které můžeme natáhnout na přívěs pomocí navijáku, když vozidlo již není způsobilé k jízdě. V takovém případě vám můžeme nabídnout individuální přepravu. Zde můžete zadat svůj požadavek. Vezměte prosím na vědomí, že budeme přepravovat vozidla individuálně, v závislosti na dostupnosti také hromadným nákladním vozem.

Přeprava jedním automobilem

Přeprava automobilu na přepravníku

Pokud máte funkční vozidlo, které však není nutné urgentně přepravovat, můžeme vám na požádání nabídnout i přepravu nákladním vozem spolu s dalšími vozy. Přeprava pak může proběhnout během několika týdnů, ale cena přepravy je pak obvykle výrazně nižší než u individuální přepravy. Je to proto, že můžeme odvézt další vozidla od jiných zákazníků do stejné cílové oblasti a rozdělit tak náklady na přepravník. I zde máme k dispozici celoevropské sběrné přepravy.

Promluvte si s námi o této variantě telefonicky nebo pošlete e-mailovou žádost.

Přeprava automobilu na kamionu

Dovoz aut z Německa

Kromě převozů automobilů po celé Evropě a po celém světě se zaměřujeme především na přepravu automobilů v Německu. Díky našim mnoha partnerským společnostem po celém Německu vám můžeme nabídnout dopravu v co nejkratším čase a za atraktivních podmínek. Můžeme přepravovat jednotlivá vozidla nebo celý vozový park. Máme síť, která nám umožňuje napojit se na otevřená i uzavřená vozidla. Můžeme přepravovat jednotlivá vozidla pomocí kombinace automobilu a přívěsu. Jsme v Německu každý den, a proto vám můžeme zaručit krátké dodací lhůty. Rádi vám poradíme s přepravou automobilů a projednáme s vámi váš individuální případ.

Dovoz auta ze Švýcarska

Jelikož máme několik kanceláří ve Švýcarsku, známe specifika Švýcarska. Od jednoduchého dovozního celního odbavení až po přepravu automobilů z České republiky do Švýcarska zvládneme všechny druhy přepravy vozidel. Naši řidiči jsou pro vás každý den na cestě v regionu Curych i mimo něj. Mezi naše švýcarské zákazníky patří soukromí zákazníci, průmyslové společnosti, prodejci automobilů a úřady.

Dovoz automobilu ze Švýcarska – náklady
Náklady na přepravu automobilů ve Švýcarsku se liší. Při překročení hranice v zásadě téměř vždy vznikají dovozní cla nebo alespoň poplatky za služby při celním odbavení. Jako přepravní společnost s vlastními kancelářemi na švýcarských hranicích a vlastními celními agenty vám můžeme poradit také v oblasti celního odbavení. Stačí nám napsat.

Mezinárodní přeprava automobilů

Pokud chcete poslat vozidlo z Evropy, např. do Asie, můžeme vám nabídnout přepravu do přístavu (včetně Hamburku) individuální přepravou na přívěsu nebo na kamionu. Poté musí být vozidlo dopraveno do cílového přístavu buď samostatně v kontejneru nebo s jiným vozidlem v kontejneru prostřednictvím nákladní lodi. Alternativou je takzvaný postup Ro-Ro, při kterém vozidlo vjede přímo na loď v přístavu.

Mezinárodní přeprava automobilů

Nejčastější dotazy týkající se dovozu automobilů

Do jaké hodnoty je moje vozidlo pojištěno?

Vaše vozidla jsou u nás zpravidla pojištěna na přibližně 10 EUR / kg (8,33 zvláštních práv čerpání za kg) bez zvláštního pojištění v souladu s obecnými podmínkami Spedlogswiss. To znamená, že pokud má vaše vozidlo hodnotu například 5 000 EUR a váží 1300 kg, bylo by pojištěno na celou hodnotu vozidla (protože pojištěno může být maximálně 10 EUR x 1300 kg = 13000 EUR). Pokud by například vozidlo o hmotnosti 1 500 kg mělo hodnotu 20 000 EUR, bylo by pojištěno pouze do výše 15 000 EUR (přibližně 10 EUR / kg x 1 500 kg = 15 000 EUR). Pokud by tedy během přepravy automobilu došlo k extrémnímu poškození, které je vyšší než 15 000 EUR, hodnota nad 15 000 EUR by nebyla pojištěna. Z tohoto důvodu doporučujeme, abyste si u nás sjednali pojištění automobilové dopravy, zejména u exkluzivních autodoprav, klasických autodoprav,  autodoprav nových vozidel nebo drahých ojetých automobilů. To lze pokrýt až do plné hodnoty vozidla. Promluvte si s námi o našich pojistných řešeních.

Jak dlouho trvá dovoz automobilu?

Autodopravu pro vás zpravidla můžeme provést do přibližně 5-15 pracovních dnů po potvrzení objednávky nebo přijetí platby. Přeprava automobilu je obvykle možná již za několik dnů. Pouze v případě, že předem potřebujeme další dokumenty, například celní dokumenty pro mezinárodní přepravu vozidel, může být dodací lhůta zpožděna. Pokud jste však časově flexibilní, naše řešení automobilové dopravy by vás mohlo zajímat. Několik vozidel je přepravováno společně ve stejném směru na autodopravci. Tímto způsobem můžeme ušetřit náklady na dopravu a předat vám cenovou výhodu.

Je možná i expresní přeprava?

Možné jsou také krátkodobé automobilové přepravy. To znamená, že můžeme dopravu provést – v závislosti na dostupnosti – do méně než pěti pracovních dnů. Pamatujte však, že pak musíme s naší nabídkou pro vás zohlednit vyšší cestovní náklady na místo nakládky. Správná koordinace je obzvláště důležitá, pokud jde o urgentní přepravu. Koneckonců, nepomůže vám, pokud vozidlo přijede po dvou dnech, ale ten den ho nemůžete přijmout. Společně najdeme řešení pro vaše individuální požadované datum.

Vyřizujete také celní odbavení pro celosvětovou přepravu automobilů?

Kromě přepravy automobilů po Evropě můžeme vaše vozidlo přivézt kamkoli na světě. Máme sídlo ve Švýcarsku a známe specifika, která je třeba vzít v úvahu při proclení. Máme vlastní celní zástupce a přesně víme, co celní úřady kontrolují u vozidel a jaké dokumenty je třeba mít. V tomto ohledu vám rádi poradíme, jak můžete legálně ušetřit na clech a dovozní dani z prodeje.

Lze vadné auto také přepravovat?

Můžeme také přepravit vadné auto nebo vozidlo, které lze pouze tlačit. Máme přívěsy s navijákem, aby bylo možné na přívěs natáhnout vozidlo s vadným motorem. Pokud je vaše auto vadné nebo má omezenou schopnost jízdy, nezapomeňte to poznamenat do kontaktního formuláře. Jedině tak můžeme sjednat a naplánovat odpovídající přívěs vozidla.